Rozpoczęliśmy już rekrutację dzieci na nowy rok 2023/2024. Wszelkich informacji na temat jak zapisać do nas dziecko udzielimy Państwu pod numerem telefonu 509130107. Zapraszamy serdecznie!

O Nas

Przedszkole MALUCH istnieje od 1999 r. i powstało jako pierwsza, niepubliczna placówka oświatowa na terenie gminy Nadarzyn.
Jest jedynym w swoim rodzaju miejscem, gdzie w domowej atmosferze, pod okiem wykwalifikowanych opiekunów, dzieci znajdują najlepsze miejsce do zabawy i nauki.

Priorytetem naszych działań jest stworzenie dziecku jak najlepszych warunków i możliwości rozwoju w przyjaznym otoczeniu, tak aby dzieci uczynić szczęśliwymi, a jednocześnie ułatwić życie zapracowanym rodzicom.
Nasze przedszkole liczy 4 oddziały, w których przebywają dzieci od 2,5  do  6 lat. Sale są duże, kolorowe i  wyposażone w mebelki i zabawki odpowiednie do grupy wiekowej.

Kadra nauczycielska to młode, kreatywne osoby z wyższym wykształceniem pedagogicznym, które jako nadrzędny cel swojej pracy stawiają na szczęście i uśmiech każdego dziecka oraz troskę o jego prawidłowy rozwój. Nasze przedszkole dba także o rozwój kadry pedagogicznej. Wszyscy nauczyciele doskonalą swój warsztat pracy na licznych warsztatach i kursach. Stworzyliśmy takie warunki i możliwości pracy, aby mogli zdobywać kolejne stopnie awansu zawodowego.

Przedszkole MALUCH realizuje programy edukacyjne zgodne z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Każdy dzień jest inny i kształtują go różne czynniki, choćby takie jak pogoda, ale staramy się aby nasze cotygodniowe zajęcia uwzględniały podstawowe zasady wychowania przedszkolnego:
    ⁃    wychowanie zdrowotne, kształtujące nawyki higieniczno-kulturalne
    ⁃    wychowanie społeczno-moralne, wpajające zasady życia w rodzinie, zbiorowości przedszkolnej i społeczeństwie
    ⁃    wychowanie umysłowe: rozwijanie mowy i myślenia, kształtowanie pojęć matematycznych z elementami metody Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej
    ⁃    poznawanie przyrody i jej obserwacja
    ⁃    wychowanie estetyczne: budzenie wrażliwości na wartości estetyczne

Przedszkole bierze udział w akcji Cała Polska czyta Dzieciom. Zapraszamy do czytania dzieciom osoby znane w środowisku lokalnym, ale także skutecznie zachęcamy rodziców, dziadków, starsze rodzeństwo do wspólnej lektury. W ramach programu organizujemy wyjścia do biblioteki.

Zwracamy uwagę na zachowania proekologiczne biorąc udział w licznych akcjach np. ( Kubusiowi przyjaciele natury, zakrętki.info, pomagamy przyrodzie w zbieraniu baterii, sprzątaniu Ziemi itp.) i zdrowotne ( Akademia Aquafresh ).

W ciągu 18-letniej działalności przedszkola, w naszej placówce odbyło się wiele imprez i uroczystości.
Były to m.in. systematycznie odbywające się spotkania z okazji: pasowania na przedszkolaka, Jasełka, Dnia Babci i Dziadka, Dnia Mamy i Taty, Dnia Wiosny, Dnia Dziecka .
Jesteśmy organizatorami corocznych rodzinnych i tematycznych pikników ( piknik jesienny i piknik rodzinny letni), które mają na celu krzewienie dobrych  nawyków sportowych, integrację rodziców z przedszkolem, wspólną zabawę rodziców, dzieci i pracowników przedszkola.
Dzieci uczestniczyły w licznych wycieczkach do teatrów, muzeów skansenów, zakładów produkcyjnych np. cukierków w Milanówku, zwiedziły również papiernię w Konstancinie ( dowiadując się jak powstaje papier), ale także zwiedziły Polskie Radio program I, II, III i IV).
Kilka razy w roku gościmy w naszym przedszkolu niezwykłych gości z objazdowych teatrów lalkowych np. „Pinokio”, „Fraszka”, „Koliberek”, „Art-re”, ale także gościliśmy animatorów zabaw, instrumentalistów z Bella Musica w comiesięcznych koncertach, pilotów, policjantów, strażaków itp.

Przedszkole jest także koordynatorem akcji  charytatywnych. Organizowaliśmy zbiórki pieniędzy (na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ), zbieraliśmy środki czystości i artykuły spożywcze  dla Domu Dziecka. W ramach współpracy z Domami Dziecka, gościliśmy podopiecznych z tych Domów na balach karnawałowych i Mikołajkowych.

Nasze przedszkolaki biorą udział w licznych konkursach organizowanych na terenie gminy Nadarzyn i w gminach ościennych. Możemy się pochwalić sukcesami odniesionymi w konkursach piosenki przedszkolnej, piosenki dziecięcej, konkursach teatralnych, tanecznych, ekologicznych oraz plastycznych. Jesteśmy organizatorami OGÓLNOPRZEDSZKOLNEGO  KONKURSU   RECYTATORSKIEGO „DO  UCHA  MALUCHA”, który cieszy się ogromną popularnością.